Pojedinačno prvenstvo HALS-a-Kosmat do medalje

U subotu 12.listopada 2024. na SC “Sloboda” u Varaždinu održano je Pojedinačno prvenstvo Hrvatske atletske lige sjever u organizaciji AK “Sloboda”. Paraatletičar Antonio Kosmat natjecao se sa zdravim sportašima za Atletski klub “Samobor 2007”. U utrci 100 m seniori zauzima 10. mjesto sa rezultatom od 12,65 sek.

Nakon sat vremena trči utrku 600 m. U cilj prolazi kao 3. plasirani sa vremenom od 1:34,61 sek. Do srebrne medalje dijelilo ga je svega 0,64 sek.

Antoniu je ovo prva medalja u konkurenciji zdravih sportaša na koju je jako ponosan i pamtit će je cijeli život. Od svoje 7. godine kroz Atletski klub “Samobor 2007” nastupio je na mnogim natjecanjima u raznim trkačkim disciplinama i odrastao na natjecanjima Hrvatske atletske lige sjever. Kao mali uvijek je bio zadnji i nije mogao konkurirati zdravim sportašima, ali to ga nije razuvjerilo, već uvjerilo da se trud i zalaganje isplati i da će jednog dana doći i medalja u konkurenciji zdravih sportaša.

Njegov rezultat na 600 m bit će upisan i u Tablicu sezone u Hrvatskom atletskom savezu gdje bi na kraju godine mogao biti na 21. mjestu u seniorskoj konkurenciji. Utrka je bila brza tempo od 2,37 min/km ( ili 23 km/h).